Co je indoor surfing ?

Interiérový surfařský simulátor (indoor surfing) je atrakce na pomezí sportu a rodinné nebo společenské zábavy. Vyspělá technologie umožňuje zažít pocity známé ze surfingu i daleko od oceánu, ale i mnoho jiného co na oceánu zažít nelze. Proud vody je hnán velkou rychlostí po měkké podložce v důmyslně tvarovaném bazénu a umožňuje jízdu na speciálním prkně. Nejjednodušší je jízda vleže na břiše nebo vkleče tzv. bodyboarding, kterým se zpravidla začíná a nabízí možnost provádět spoustu zábavných triků. Při surfování ve stoje lze kromě zatáček a klasických manévrů provádět i náročnější triky jako např. salta nebo flipy. Surf Arena je určena pro širokou veřejnost a pod vedením zkušených instruktorů zde mohou bez obav surfing vyzkoušet opravdu všichni. Ve světě fungují stovky podobných zařízení a těší se stále větší popularitě. První umělá vlna byla již v roce 1991 spuštěna v Texasu. Indoor surfing je dnes samostatným atraktivním sportem, ve kterém se pořádají populární soutěže a exhibice.

 


Jak to probíhá ?

1] Návštěva Surf Areny

Celý zážitek trvá přibližně 2 hodiny. Do Surf Areny se dostavte minimálně 45 minut před začátkem. Po příchodu do Surf Areny se přihlásíte na recepci, poté dostanete úvodní školení (30 min. před začátkem), kdy se dozvíte vše potřebné pro to, abyste si jízdu na simulátoru co nejvíce užili. Zkušený instruktor vám vysvětlí, jak bude surfování probíhat a co vás čeká. Poté se v šatně převléknete a jde se na to. Podle typu zakoupeného poukazu si pod vedením instruktora spolu s dalšími návštěvníky vyzkoušíte jízdu na prkně vleže, vkleče nebo ve stoje. Po skončení si můžete nechat nahrát videozáznam vašich jízd, jako památku na celý zážitek.

2] Vybavení

V Surf Areně vám půjčíme vše co je k indoor surfingu potřeba. Neoprenové obleky a speciální prkna jsou zdarma k dispozici. Jedná se o vodní sport, a proto si s sebou vezměte vybavení, jaké nosíte do aquaparků nebo bazénů. (plavky, ručník, hygienické potřeby apod.). Pokud zapomenete, nic se neděje, na recepci za drobný poplatek dostanete vše potřebné. Pokud si budete chtít s sebou odnést záznam Vašeho surfování, budete potřebovat USB paměť, pokud nebudete mít u sebe, můžete si ji u nás také zakoupit.


Galerie